Przygoda Adventure w Rumunii Wyjazd szkoleniowo-rekreacyjny w rejon Apuseni i Transylvanii.
29 lipca, 2021 Możliwość komentowania Przygoda Adventure w Rumunii Wyjazd szkoleniowo-rekreacyjny w rejon Apuseni i Transylvanii. została wyłączona RELACJE Z PODRÓŻY, RELACJE Z WYJAZDÓW, Uncategorized traveladventureschool

 Apuseni i Transylvania na dwóch kołach!

11-19 września 2021

 

Wyjazd dla motocyklistów ADV dojazd, powrót i zwiedzanie Rumunii w stylu ADVENTURE. 9 dni w siodle motocykla adventure, około 2,5-3 tys. km (licząc z centralnej Polski) trasa asfalt/szutry 70/30%. Odwiedzimy miejsca wszystkim znane i te mniej znane oraz takie całkiem zapomniane. Między innymi zawitamy do Geamany (zalana wieś), przejedziemy Transaplinę i Transfogaraską  oraz Strategic road. Zajrzymy do Jaskini Niedźwiedziej i wielu innych miejsc a wszystko to połączymy często bocznymi zapomnianymi drogami prowadzącymi przez piękne góry Apuseni czy w rejonie Transylvanii.

 

 

  • Grupa max 10 motocykli plus dwóch doświadczonych instruktorów – przewodników.
  • 2-3 noclegi będą „pod dachem”-pensjonaty. Pozostałe noclegi campingi lub na dziko.
  • Wyjazd w obstawie samochodu 4×4 z doświadczonym kierowcą terenowym.­ (samochód dołączy do nas na pierwszym noclegu w Rumunii). Będzie możliwość oddania części bagaży przed wjazdem w teren i odebrania ich na noclegu.

 

Cena 1800,00 zł  (w cenie: przygotowanie tras, noclegi, opieka dwóch instruktorów-przewodników, samochód wsparcia).

Cena nie zawiera (wyżywienia, paliwa, ubezpieczenia, wstępów, innych wydatków osobistych).

 

 

Ramowy harmonogram

Sobota 11-09-2021

Spotkanie wieczorem w Bieszczadach (miejsce spotkania zostanie podane zapisanym uczestnikom). Każdy z uczestników dociera na własną rękę. Kto ma więcej czasu może wybrać się malowniczą trasą asfaltowo-terenową z jednym z instruktorów TAS którzy ruszają z bazy Travel Adventure School:

https://goo.gl/maps/4QstGfwBRttKn6mE7.

 

Niedziela 12-09-2021

Dzisiejszy dzień poświęcimy na dotarcie do Rumunii ale nie, nie jedziemy autostradami tylko kierujemy się bocznymi krętymi drogami Słowacji i Węgier do przejścia granicznego w Oradea.

Dzisiejszy dystans do pokonania: 390 km

 

Poniedziałek 13-09-2021

(uwaga – zmiana czasu)

Dziś zaczynamy malowniczą ścieżką leśną i wjeżdżamy na punkt widokowy. Później szutrami przez wioski,  w drugiej części dnia trudniejszy odcinek. Odwiedzimy też Jaskinię Niedźwiedzią  (zwiedzanie dla chętnych). Jaskinia uważana jest za najpiękniejszą rumuńską jaskinię i jest znaczącą atrakcją turystyczną w regionie i kraju, gdyż zachwyca swoimi licznymi stalaktytami i stalagmitami.

Dzisiejszy dystans do pokonania: 120 km

 

 

Wtorek 14-09-2021

Zaczynamy od punktu widokowego przy Cerkwi. Dziś będzie wybór trasy (m.in dlatego dwóch przewodników) może być łatwo, trudno albo bardzo trudno. Każda trasa malownicza, każda urozmaicona ale którą pojedziecie zdecydujecie sami. Po drodze Jaskinia Lodowa (zwiedzanie dla chętnych). Jaskinia leży na wysokości 1150 m n.p.m. Mierzy 120 m głębokości i rozciąga się na 720 m długości. Tunel wejściowy ma 60 m średnicy i opada w dół na 50 m. Prowadzą przez niego metalowe schody, którymi można się dostać do Wielkiej Sali, mierzącej 108 m długości i 78 m szerokości. Znajduje się w niej lodowy klif sięgający 18 m wysokości. W kolejnych salach można obejrzeć m.in. zbiór 100 lodowych stalagmitów.

Temperatura wewnątrz jaskini waha się od –7C zimą do +1C latem, dlatego przed wyprawą należy zadbać o odpowiedni ubiór.

Dzisiejszy dystans do pokonania: 70 km

 

Środa 15-09-2021

Ruszamy do Geamany – objedziemy zalaną wieś dookoła (została zalana toksycznymi odpadami z pobliskiej kopalni miedzi, tworząc niebezpieczne jezioro mieniące się feerią barw). Władze Rumuni w 1978 roku podjęły decyzję o wysiedleniu mieszkańców tej wsi i zalania doliny odpadami. Nie usunięto ani domów ani kościoła a jego wieża do dziś wystaje ponad powierzchnię.

Później pięknymi drogami opuszczamy Apuseni i udajemy się do Transylwanii.

Dzisiejszy dystans do pokonania: 185 km

 

 

Czwartek 16-09-2021

Ruszamy z Campingu w kierunku trasy Transfagarsian (Transfogaraskiej). Po drodze w Calnic zwiedzimy fortecę (zwiedzanie dla chętnych). Przerwę dziś zrobimy w centrum Sibiu na starówce, szybka kawa i coś słodkiego dla podbudowania organizmu. Dalej fajnymi krętymi drogami aż do Transfogaraskiej i przejedziemy ją z północy na południe

Część trasy wokół zalewu przejedziemy drogami szutrowymi.

Dzisiejszy dystans do pokonania: 200 km

 

Piątek 17-09-2021

Dziś kolejny wyjątkowy dzień, przejedziemy trasę tzw. Strategica (trasa szutrowa) (ważne zatankować przed wjazdem) i tą trasą dojeżdżamy do Transalpiny którą pokonamy z południa na północ.

Dzisiejszy dystans do pokonania: 235 km

 

Sobota 18-09-2021

Dziś rozpoczynamy powrót do Polski

Dzisiejszy dystans do pokonania: 560 km.

Nocleg już w Polsce

 

Niedziela 19-09-202

Powrót do domu

 

Wyposażenie motocykla adventure (opony kostka – dowód rejestracyjny, OC)*

*szczegóły wyposażenia motocyklisty i motocykla zostaną podane zapisanym uczestnikom.

 

Rezerwacje miejsc:  tas@traveladventureschool.pl

W zgłoszeniu proszę podać:

  • Imię Nazwisko
  • Numer telefonu
  • Adres e-mail
  • Markę motocykla

 

Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

 

 

Tags
About The Author